کد متحرک ساختن عنوان

مجله خبری ورزشی اسپورت‌ استار
ورزش و فعالیتهای تربیت بدنی موجب تقویت عضله قلب می گردد. امروزه فعالیتهای ورزشی بعنوان اقدامی جهت پیشگیری از بروز سکته های قلبی محسوب می شود.
داوران ایرانی از فیفا و AFC طلبکار هستند

داوران ایرانی از فیفا و AFC طلبکار هستند

ورزشی سه شنبه, ۶ آبان ۱۳۹۹، ۱۰:۱۳ ق.ظ

وقتی منتظری ناجی الخریطیات شد

وقتی منتظری ناجی الخریطیات شد

استقلال سه شنبه, ۶ آبان ۱۳۹۹، ۱۲:۴۶ ب.ظفتح‌الله‌زاده: عربستانی‌ها از صدقه داور کره‌ای خجالت کشیدند/ همین امروز هم برای برگزاری انتخابات دیر است

عکس  مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: از نظر من تیم استقلال برنده بود و من فکر می‌کنم عربستان سعودی خجالت کشید که به این شکل با کمک داور به آنها صدقه دادند.

بخش استقلال مجله خبری ورزشی اسپورت استار


علی فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص شکست استقلال مقابل الاهلی عربستان و مسائل مختلف صحبت‌هایی را انجام داده که متن آن را در زیر می‌خوانید.

فارس:‌حتما بازی استقلال را تماشا کردید و کلی هم حرص و جوش خوردید.

همه دیدند چه اتفاقی افتاد و داور چه کاری با تیم ما انجام داد اما می‌خواهم از منظر دیگری صحبت کنم واقعیت این است که فوتبال یک ورزش گروهی است و باید باعث هم‌افزایی شود اما متأسفانه کلیدواژه اصلی گم شده و ما همه از هم فاصله گرفته‌ایم نه مطبوعات کنار ما هستند و نه ما راه را درست می‌رویم. متأسفانه رسانه‌ها مطالب را از مطبوعات خارجی دریافت می‌کنند و مطالبی را بازنشر می‌کنند که بعضی مواقع همان مطالب به ضررمان می‌شود و کنفدراسیون فوتبال آسیا از آن نوشته‌ها سوء استفاده می‌کند.

فارس: منظورتان چیست؟

برای‌تان خاطره‌ای تعریف می‌کنم تا به اصل مطلب برسم یک دوست عزیزی که به درجه رفیع شهادت رسیده بود با نام صادق گنجی در لاهور پاکستان حضور داشت حدود 30، 40 سال پیش که من سردبیر مجله جوانان بودم و مدیریت اجرایی تئاتر فجر کشور را بر عهده داشتم این دوست ما پیشنهاد داد که من در پاکستان رایزن فرهنگی شوم به آنجا رفتم تا سر و سری از کار در بیاورم و میهمان آن شهید بزرگوار شدم. وقتی به آنجا رسیدم به یکی از هتل‌های پاکستان رفتیم و دیدم تعداد زیادی از مسؤولان و همچنین افراد فرهنگی و روزنامه‌نگاران و سردبیران ورزشی در آنجا جمع هستند از دوستم پرسیدم که جریان چیست؟ او گفت ما ماهی یکبار دور هم جمع می‌شویم و هر بار یک رسانه از ما میزبانی می‌کند. ما در اینجا به عنوان مسئول مشکلات را می‌گوییم و آنها هم به عنوان رسانه نقدهایشان را مطرح می‌کنند. در نهایت به یک جمع‌بندی مناسب می‌رسیم و از همان راهکارها برای موفقیت کار در امور کشور استفاده می‌کنیم. از شما به عنوان یک روزنامه‌نگار سوال می‌کنم آیا شما چنین مراسمی را در کشورمان دیده‌اید؟

فارس: خیر.

من هم به عنوان یک مسوول و مدیر در کشور چنین مسأله‌ای را ندیدم این یعنی اینکه ما فاصله گرفته‌ایم و از هم دور هستیم. پر تماشاگرترین کشور فوتبالی لیگ قهرمانان آسیا هستیم اما در AFC جایگاه نداریم یا اگر داریم جایگاه‌مان کجا است؟ تیم‌هایمان این همه در آسیا قهرمان و نایب قهرمان شدند ولی جایگاهی نداریم. فردی به نام علی دایی داریم اما در AFC جایگاهی نداریم وقتی جایگاهی نداریم همین می‌شود در روز روشن جلوی میلیون‌ها بیننده به سادگی سر استقلال را می‌برند اگر یک داور مبتدی و کلاس پایین در بازی استقلال قضاوت می‌کرد آن گل را مردود اعلام نمی‌کرد. یا این داور تحت تأثیر است و آگاهانه چنین تصمیمی گرفته که باید با او برخورد شود یا اگر نیست و آگاهانه این تصمیم را نگرفته در این سطح از مسابقات چکار می‌کند در هر صورت دردو دل زیاد است

فارس: اگر هست بفرمایید.

به عنوان یک هوادار استقلال دست تک تک بازیکنان و کادر فنی این تیم را می‌بوسم چون در این 10، 12 روز فشارهای زیادی را متحمل شدند. از گوشه و کنار هم خبرهایی می‌شنوند که روحیه آنها تضعیف می‌شود. از نظر من تیم استقلال برنده بود و   عربستان سعودی خجالت کشید که به این شکل با کمک داور به آنها صدقه دادند. مطمئن هستم هواداران فوتبال دوست الاهلی عربستان از این صدقه و نفقه خوششان نیامده است. از فرهاد مجیدی نترس و شجاع هم ممنون هستم که بهانه نیاورد و با وجود اینکه 8 بازیکن تیمش را نداشت جوانمردانه بازی کرد و باز هم می‌‌گویم برنده از زمین خارج شد. بعضی باخت‌ها طعم برد دارد و شکست استقلال مقابل الاهلی واقعا طعم برد داشت.

فارس: شما هنوز هم روی استعفا و کناره‌گیری مصر هستید؟

نمی‌خواستم در این مورد حرفی بزنم ولی تحریف حرف‌هایم آزاردهنده است. متأسفانه دوستان از قول من نوشته‌اند که اگر مدیرعامل استقلال نباشم کار نمی‌کنم در حالی که حرفم این نبوده است. من گفتم آنجا (مدیرعاملی) می‌توانم بیشتر خدمت کنم. چه اشکالی دارد الان هم اگر کسی است که مدیرعامل شود بلافاصله تیم را به او بدهید. من استقلالی هستم و مثل یک هوادار کنار این تیم می‌مانم. دوست ندارم در اینجا پستی را اشغال کنم ولی یک عده هم کم لطفی می‌کنند و شرافت قلم را زیر سوال می‌برند. مطمئنا آنها باید روزی پاسخگوی نوشته‌های خود باشند و ما هم باید پاسخگوی اعمالمان باشیم الان هم همچنان در کنار دوستان هستم و خوشبختانه گزینه مدیرعامل در استقلال زیاد شده است. یک زمان گزینه نبود و از من خواستند این پست را قبول کنم ولی الان  گزینه زیاد هم هست و ان‌شاءالله که از بین آنها یک نفر را انتخاب کنند.

فارس: عبدالرضا موسوی هم اعلام کرده در صورتی که مدیرعامل مشخص نشود او هم استعفا می‌دهد.

به هر حال با بی‌برنامگی نمی‌شود کار را پیش برد استقلال تیم بزرگی است و این جا حتی یک نقطه و ویرگول می‌تواند تأثیرگذار باشد. این مثل نقطه مرزی بوشهر می‌ماند که یک نقطه این طرف بروید 1200 کیلومتر جابه‌جا می‌شوید و در یک مرز دیگر شما را محسوب می‌کنند تیم بزرگی مثل استقلال که آوازه‌اش به کل دنیا رفته نباید دچار این مشکلات باشد در آلمان، ترکیه، اسپانیا هم ما را می‌شناسند. من معتقدم همه چیز پول نیست و خلاقیت هم باید چاشنی کار باشد.

فارس: به انتخابات برسیم این روزها شایعات زیادی پیرامون تعویق انتخابات مطرح می‌شود.

به نظرم همین امروز هم مجمع برگزار شود دیر است چرا باید انتخابات به تعویق بیفتد سر و ته فوتبال ما همین است. زمانی که اولین انتخابات فدراسیون برگزار شد و من عضو هیأت رئیسه بودم در یک برنامه تلویزنی رسما گفتم که این نوع انتخابات یک انتصابات خفیف است.ما باید به بلوغ فکری برسیم وگرنه درجا می‌زنیم.آیا تا به حال از خودمان سوال کرده‌ایم چطور یک ایرانی در یک کشور اروپایی مثل بلژیک رئیس یک فدراسیون می‌شود؟ متأسفانه افرادی در کشور ما هستند که لیاقت دارند ولی نمی‌توانند کاندیدا شوند. همین موضوع را به آنهایی که متوجه حرف من می‌شوند بگویید یک کتاب در مورد انتخابات می‌نویسند.

فارس: همین بحث انتخابات و دوری اهالی فوتبال و کم شدن هم‌اندیشی‌ها باعث شده که در همه قسمت‌های فوتبال اعم از انتخاب مربیان، مدیریت باشگاه‌ها، برگزاری انتخابات و مجامع بین‌المللی دچار مشکل شویم...

زمانی که کار رسانه‌ای می‌کردم افتخار داشتم با مقام معظم رهبری که آن زمان وظیفه مهم ریاست جمهوری را بر عهده داشتند مصاحبه دو ساعتی در مورد مسائل جوانان داشته باشم. ایشان در مورد فاصله بین خانواده‌ها فرمودند وقتی قدیم در یک خانواده‌ای هر در خانه‌ای را باز می‌کردید یک عضو بزرگ فامیل مثل دایی، عمو و ... وارد می‌شد و بچه‌ها در محاصره این بزرگان قرار می‌گرفتند همین باعث می‌شد که بچه‌ها از رفتار خودشان مراقبت کنند و کم کم به سمت موفقیت سوق داده می‌شدند. این صحبت رهبر انقلاب بود حالا هم معتقدم که شرایط عوض شده و ما فوتبالی‌ها مثل خانواده‌ای هستیم که هر شخصی راه خودش را می‌رود. چه اشکالی دارد خبرگزاری‌ها یا رسانه‌های مختلف و یا حتی باشگاه‌های ما در ماه جلسات هم‌اندیشی برگزار کنند و همفکری کنیم تا نتایج خوبی به دست بیاوریم؟ در همین جلسات می‌شود در مورد حضور افراد در انتخابات بحث کرد. کلید اصلی این است که دولت‌ها باید به جامعه ورزش و فوتبال کشور کمک کنند. فوتبالی که همه چیزش دولتی است ممکن است آراء انتخاباتش هم توسط دولت انجام شود.

فارس: شما به مهندسی در انتخابات اعتقاد دارید.

اگر هم مهندسی باشد از همه طرف است. یک زمان مهندسی از طرف دولت صورت می‌گیرد و یک زمان هم خود فوتبالی‌ها این کار را انجام می‌دهند این به آن در.

فارس: این روزها محمدحسین قریب یکی از کاندیدای ریاست فدراسیون شده اما وی زمانی که چندین بار از وزارت برای مدیریت در استقلال پیشنهاد داشت آن را نپذیرفت گفته می‌شود وزارت ورزش از قریب برای حضور در انتخابات حمایت می‌کند.

من چون وارد ماجرا نشدم از قضیه اطلاع ندارم اما قریب به واسطه حضورش در باشگاه استقلال سابقه ورزشی دارد. من اعتقاد دارم اجازه بدهیم هر کسی که وارد انتخابات می‌شود اگر لازم است رأی بیاورد. با دعوا و گروکشی به جایی نمی‌رسیم و باید اجازه بدهیم انتخابات سالم، آرام و بی‌حاشیه برگزار شود.


انتهـــــــــــــــــــــــــای پیــــــــــــــــــــــــــام

۹۸/۱۱/۲۹ ۰ ۰


درباره نویسنده

سلام ارکان پیام رسانی، عبارتند از: پیام، پیام رسان، پیام گیر، ابزار پیام رسانی و روش پیام رسانی. هر پیامی نیز دو رکن دارد؛ محتوا و قالب. رکن اول به «چه چیز گفتن» و رکن دوم به «چگونه گفتن»، مربوط می شود. نویسندگی نیز نوعی پیام رسانی است که در بعد محتوای نوشته، باید دیدگاه یا نگاهی نو را مطرح کرد و در بعد قالب نوشته، باید نگارشی نو را به قلم آورد. از این رو، نویسنده و وبلاگ نویسی کسی است که دیدگاهی نو یا نگاهی نو را با نگارشی نو، به خواننده انقال می دهد.ممنونم موفق باشید.

abdolnabi solimani

neveshte khod ra in ja benevisid


نظرات: (۰)

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله خبری ورزشی اسپورت استاردر وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

نظرتان را بیان کنید؟

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی