کد متحرک ساختن عنوان

مجله خبری ورزشی اسپورت‌ استار
ورزش و فعالیتهای تربیت بدنی موجب تقویت عضله قلب می گردد. امروزه فعالیتهای ورزشی بعنوان اقدامی جهت پیشگیری از بروز سکته های قلبی محسوب می شود.
8 نکته از هفته ششم لیگ برتر|ضمانت بانکی بلای جان استقلال،واکنش یحیی با برد به وزیر/ فوتبال علی اصغری در چمن های بد + تصاویر

هفته ششم لیگ برتر فوتبال در یک روز برگزار شد که نکته مهم آن جلوگیری از بازی دو بازیکن خارجی استقلال بود.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استار


مجله خبری ورزشی اسپورت‌ استار:
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، هفته ششم لیگ برتر روز گذشته در حالی برگزار شد که آلومینیوم از صدر افتاد و سپاهان جای این تیم را گرفت. همچنین قانون سازمان لیگ مبنی بر ضمانت باشگاه ها برای استفاده از بازیکن خارجی هم این هفته جنجالی شد.همچنین وجود زمین های بد در اکثر ورزشگاه های کشور باعث شده تا فوتبال های خوبی از لیگ ایران را شاهد نباشیم.

نکته اول: تراکتور یک  - صفر پدیده مشهد؛ بغض اکبرآقا در تبریز

اکبر میثاقیان که به دلیل عمل قلب هفته گذشته کنار تیمش نبود مقابل تراکتور کنار خط حضور پررنگی داشت اما بازگشت او هم کمکی به امتیازگیری تیم مشهدی نکرد. حتی میثاقیان در نشست خبری اشاره کرد که اگر بتواند می خواهد گریه کند. در عوض سولدو موفق شد به اولین سه امتیاز خود برسد تا تیمش را به حاشیه امن ببرد. بازگشت محمد عباس زاده به ترکیب سرخ پوشان تبریزی و گلزنی این بازیکن برای سرمربی جدید تراکتور می تواند یک پیغام خوب باشد هر چند که این مربی به صراحت روز گذشته اعلام کرد که نیاز به بازیکن دارد. داوری این بازی به نظر دچار مشکلاتی بوده و حتی بین بازیکنان دو تیم هم در چند صحنه تنش هایی ایجاد شده است. سرمربی پدیده هم از اینکه رختکن های دو تیم نزدیک بهم بودند گلایه کرد.


نکته دوم: نساجی مازندران 2 - 2 پیکان؛ تهدید به کناره گیری این بار به خاطر زمین

زمین ورزشگاه ساری به قدری بی کیفیت و بد است که علاوه بر صدای اعتراض سرمربی پیکان نسبت به شرایط چمن صدای کادرفنی نساجی هم در آمده و حتی این بار ساکت الهامی گفته قول داده بودند زمین ورزشگاه درست شود اما اگر درست نشود نمی تواند کار کند. حتی مربی نساجی هم که در غیاب الهامی محروم در نشست حاضر شد اعلام کرد در چنین چمن هایی باید فوتبال علی اصغری انجام دهند. در کنار موضوع زمین ناهموار ساری از این نکته هم نباید غافل شد که بعد از گل دوم پیکان مجتبی حسینی سرمربی پیکان که همواره از حاشیه به دور است به سمت نیمکت نساجی خوشحالی انجام داد که حتی باعث اعتراض شجاعی کاپیتان تیم شمالی هم شد اما بعد از بازی حسینی بابت این رفتارش از اعضای تیم نساجی عذرخواهی کرد. البته این بازی هم چندان بی تنش نبوده و در چند نوبت بازیکنان و نیمکت نشینان پیکان دچار درگیری شدند.


نکته سوم: فجر سپاسی صفر - 2 سپاهان؛ وقتی نویدکیا عصبانی می شود

مشکل چمن ورزشگاه حافظیه شیراز هم از آن دست موضوعاتی است که هر هفته ای که فجر میزبان باشد مورد توجه رقبایش قرار می گیرد. زمین بد این ورزشگاه و دیگر امکانات پایین آن مثل خراب بودن اسکوربورد ورزشگاه از مسائلی است که مشخص نیست چرا هیات فوتبال فارس و سازمان لیگ نسبت به آن بی توجه هستند. محرم نویدکیا که کمتر پیش می آید عصبانی باشد بعد از بازی حتی با وجود برد تیمش و بازگشت به صدر جدول از اینکه سازمان لیگ چنین زمینی را تایید کرده حسابی گلایه کرد. سرمربی سپاهان همچنین در دفاع از هواداران سپاهان از اینکه سازمان لیگ بین تیم های استقلال و پرسپولیس و سایر مدعیان جدول فرق می گذارد انتقادات تندی انجام داد. بازی سپاهان و فجر با تنش هایی هم در جریان بازی روبرو بود به طوری که کلانتری سرمربی فجر را چند بار عصبانی کرد و حتی از داور کارت زرد هم گرفت. او البته بعد از بازی از اینکه باخته خدا را شکر کرد تا هر چه زودتر بتوانند نقاط ضعف خود را پوشش دهند.


نکته چهارم: هوادار صفر - صفر آلومینیوم اراک؛ از دست دادن صدر در زمین بد کرج

تیم رضا عنایتی سومین بازی خانگی اش را هم در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار کرد تا به نوعی محرومیت این تیم هم از میزبانی در خانه تمام شود. زمین انقلاب کرج هم چندان مناسب نیست و هر تیمی که مقابل هوادار در این چمن بازی کرده از کیفیت آن گلایه مند بوده است. رسول خطیبی هم بعد از بازی به این نکته اشاره کرد و با توجه به کیفیت پایین چمن معتقد بود تا صبح هم دو تیم بازی می کردند به گل نمی رسیدند. تیم هوادار نیز که روند نتیجه گیری ثابتی ندارد در بازی که میزبان بود توانست ترمز آلومینیوم را بکشد و مانع از تداوم صدرنشینی آنها شود اما شرایط خود این تیم در جدول چندان ایده آل نیست.


نکته پنجم: گل گهر سیرجان صفر - صفر  استقلال؛ جنجال ضمانت بانکی بلای جان آبی ها

بازی پیش از اینکه آغاز شود همراه با تنش و جنجال بود. درحالی که استقلال ترکیب 11 نفره خود را حضور یامگا و ژستد دو بازیکن خارجی اش اعلام کرده بود در آستانه شروع بازی ناظر بازی به کادرفنی آبی ها اعلام می کند که این باشگاه به دلیل عدم ارائه ضمانت بانکی به سازمان لیگ بابت جذب بازیکن خارجی نمی تواند از این دو بازیکن استفاده کند. اعتراض های مجیدی کنار خط در این زمینه در نوع خود جالب بود اما درحالی که باشگاه استقلال مدعی بود به سازمان لیگ ضمانت داده اما مسئولان سازمان لیگ قاطعانه اعلام کردند که ضمانت مورد نظر تامین نشده است. سرپرست استقلال این موضوع را انتقام سازمان لیگ بابت ماجرای تبلیغات محیطی دانست و از سوی دیگر مجیدی در نشست خبری بعداز پنج هفته این ماجرا را خنده دار توصیف کرد و البته با کنایه به تیم امیر قلعه نویی اعلام کرد می دانسته با چه تیمی بازی دارد. همین صحبت ها باعث شد تا مدیر رسانه ای گل گهر هم در جواب به این کنایه بگوید شب قبل از بازی برخی دنبال برهم زدن تمرکز این تیم بوده اند اما توهم توطئه نزدند. در هر صورت این بازی با تنش آغاز شد و البته جریان بازی به هیچ وجه شایسته دو تیم مدعی نبود. بازی بد و سرد دو تیم تمام تنش های قبل از مسابقه را از بین برد. مجیدی در این بازی باز هم از علیرضا رضایی درون دروازه استفاده کرد و رشید مظاهری را در فهرست نهایی این مسابقه قرار نداد.

همچنین صحبت های ووریا غفوری بعد از این بازی نکات قابل توجهی داشت که شاید در روزهای آینده سوژه اردوگاه آبی باشد. او در صحبت هایش به نظر می آمد که به مجیدی کنایه هایی بابت نوع بازی استقلال و البته شرایط بازی کردن خودش مطرح کرد.


نکته ششم: ذوب آهن صفر -  یک فولاد؛ روزهای خوب اهوازی ها با نکونام

این بازی در حضور رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برگزار شد و مهدی تارتار سرمربی ذوب آهن بعد از این شکست درحالی که اعلام کرد در این مسابقه تنبیه شدند و 3 امتیاز را از دست دادند از اینکه عدالت برای همه تیم ها یکسان اجرا نمی شود گلایه کرد. تارتار که در خصوص وضعیت پیش آمده برای خارجی های استقلال و حضور هواداران برای بازی های تیم های سرخابی مورد سئوال قرار گرفته بود نسبت به این وضعیت معترض شد. البته پیش از ذوب آهن هم نساجی بابت این شرایط معترض شد و از سازمان لیگ خواستار این شد که بازی مقابل استقلال باید سه بر صفر به نفع آنها اعلام شود.

در سوی دیگر میدان تیم فولاد که اوایل لیگ نتوانسته بود خودی نشان دهد این روزها با نکونام به روزهای خوب نتیجه گیری اش برگشته هر چند که سرمربی تیم اهوازی اعلام کرد هنوز از شرایط خوبی که توقع دارد فاصله دارند.


نکته هفتم: نفت‌ مسجدسلیمان صفر - یک مس رفسنجان، جنجال تیم خوزستانی در خانه

در نیمه دوم بازی مسجد سلیمان با مس رفسنجان داور اعلام پنالتی به سود تیم مس کرد که همین باعث جنجال تیم نفتی کنار زمین شد. فراز کمالوند که با توجه به شرایط این تیم در جدول و البته به دلیل شرایط مالی تیم تحت فشار است به شدت نسبت به این تصمیم اعتراض کرد و باعث شد تا در بازی وقفه 20 دقیقه ای ایجاد شود. او قصد داشت تیمش را از زمین بیرون ببرد و در نهایت هم از کنار خط اخراج شد. بعد از بازی هم که منجر به پیروزی مسی ها با پنالتی منشا شد، ربیعی در نشست خبری حاضر نشد. مدیررسانه ای این تیم اعلام کرد ربیعی به دلیل گرفتگی صدا در نشست حاضر نشده است!


نکته هشتم: پرسپولیس یک - صفر صنعت نفت آبادان، یحیی با برد جواب وزیر را داد

با توجه به اینکه تیم پرسپولیس سه هفته نتوانسته بود رنگ برد را ببیند در این بازی سرانجام موفق شد این طلسم را بشکند و فشارهایی که روی خود احساس می کرد را کمتر کند. یحیی گل محمدی که در هفته های گذشته که تغییر سیستم داده بود سرانجام توانست مزد این کارش را بگیرد. بازگشت حامد لک به دروازه از نکات دیگر این مسابقه بود هر چند که در صحنه ای از بازی لک گاف عجیبی داد که اگر منجر به باز شدن دروازه اش می شد این اشتباه قابل جبران نبود و باید مدتها شماتت را تحمل می کرد. نکته دیگر این بازی به صحبت های حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان برمیگشت که در واکنش به صحبت های گل محمدی در نشست خبری پیش از این بازی گفته بود مسائل مدیریتی نباید به فنی گره بخورد. وزیر ورزش به صراحت به سرمربی سرخ ها واکنش نشان داد که چرا در مورد مدیریت باشگاه پرسپولیس نظر می دهد و این باشگاه بدون تکلیف نیست. اما یحیی گل محمدی که شاید توقع چنین برخوردی از وزیر را نداشت در بازی شب گذشته هم 3 امتیاز را گرفت و هم در واکنش به این صحبتها گفت من حرف غیر منطقی نزدم.

پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس هنوز بسته است و دو بازیکن تاجیکی که این تیم مدنظر دارد هنوز نتوانسته اند با این باشگاه قرارداد امضا کنند.

یکی دیگر از نکات عجیب این بازی منهای حرکات عجیبی که منصوریان سرمربی نفت از خود نشان می داد، گل سالم مهدی عبدی به نفت آبادان بود که در تصاویر تلویزیونی مشخص بود توپ از خط دروازه رد شده اما داور این گل را نپذیرفت تا یک اشتباه عجیب از خود ثبت کند. باشگاه پرسپولیس هم بعد از این بازی در بیانیه ای به داوری ها معترض شد.

از نکات قابل توجه این بازی حضور عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال در اردوی نفتی ها همراه با سعید محمد مشاور رئیس جمهوری در اردوی نفت بود که باعث شد برخی از اعضای پرسپولیس نسبت به این حضور معترض شوند. بازگشت هواداران پرسپولیس هم به ورزشگاه از دیگر مسائل قابل توجه این مسابقه بود. هر چند که این حضور هم چندان را رعایت پروتکل ها نبود اما صدای سایر تیم ها بابت حضور هواداران سرخابی در ورزشگاه ها در آمده و باید دید تصمیم سازمان لیگ برای هفته های آتی چیست.


انتهـــــــــــــــــــــــــای پیــــــــــــــــــــــــــام
بیشتر بخوانید
۰۰/۰۹/۰۴ ۰ ۰


درباره نویسنده

سلام ارکان پیام رسانی، عبارتند از: پیام، پیام رسان، پیام گیر، ابزار پیام رسانی و روش پیام رسانی. هر پیامی نیز دو رکن دارد؛ محتوا و قالب. رکن اول به «چه چیز گفتن» و رکن دوم به «چگونه گفتن»، مربوط می شود. نویسندگی نیز نوعی پیام رسانی است که در بعد محتوای نوشته، باید دیدگاه یا نگاهی نو را مطرح کرد و در بعد قالب نوشته، باید نگارشی نو را به قلم آورد. از این رو، نویسنده و وبلاگ نویسی کسی است که دیدگاهی نو یا نگاهی نو را با نگارشی نو، به خواننده انقال می دهد.ممنونم موفق باشید.

abdolnabi solimani

neveshte khod ra in ja benevisid


نظرات: (۰)

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله خبری ورزشی اسپورت استاردر وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

نظرتان را بیان کنید؟

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی